تبلیغات
..:: خانه مد ::.. - خواص زنجبیل


مخصوص خانم های شیک پوش و با سلیقه

درباره وبلاگ:


Powered by WebGozar

طبقه بندی:


آخرین پستها :


پر بیننده ترین ها :

آرشیو:


پیوندهای روزانه:


صفحات جانبی:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


نظرسنجی:


آمار وبلاگ:پر بیننده ترین ها :


خواص زنجبیل

نوشته شده توسط:زینب حیدری
پنجشنبه 13 آبان 1389-00:43

زنجبیل و کاهش درد قاعدگی

زنجبیل

نحوه مصرف

نحوه مصرف فرآورده های زنجبیل به سلیقه شخصی شما و آنچه شما را آزار می دهد، بستگی دارد. در كل، نباید روزانه بیشتر از دو تا چهار گرم زنجبیل مصرف كنید، چرا كه علاوه بر میزان زنجبیلی كه مصرف می كنید ممكن است مقداری از این ماده را نیز از طریق برنامه غذایی (یعنی از موادی نظیر آبجو زنجبیل، نان شیرینی زنجبیل دار، نان زنجبیل دار یا مواد غذایی مخلوط و سرخ شده) جذب كنید. اگر زنجبیل تازه مصرف می كنید، حتماً مقدار مصرفی را وزن كنید تا تقریباً دریابید كه چه حدی از آن معادل 2 تا 4 گرم است.برای درمان، تهوع، گاز معده یا سوء هاضمه روزانه 2 تا 4 گرم ریشه تازه (معادل 0/25 تا 1 گرم پودر ریشه) یا 1/5 تا 3 میلی لیتر تنتور آنرا مصرف كنید.برای پیشگیری از استفراغ، هر 4 ساعت یك گرم پودر زنجبیل (نصف قاشق چایخوری) یا معادل آن یا روزانه سه بار دو عدد كپسول زنجبیل(یك گرم) مصرف كنید. البته می توانید یك تكه 8 گرمی زنجبیل تازه را نیز بجوید.برای بیماریهای ناشی از سرماخوردگی، تب ناشی از آنفلونزا، گلودرد، گرفتگیهای ناشی از قاعدگی یا سردرد، دو قاشق غذاخوری از دم كرده زنجبیل یا چندین ورق از ساقه ریشه دار تازه آنرا بخور دهید. برای درمان درد ورم مفاصل از آب، عصاره یا چای زنجبیل تازه به میزان روزانه 4 گرم مصرف كنید یا روغن آنرا روی مفصل دردناك بمالید یا ریشه تازه آنرا در ضماد داغ یا گازهای ضمادی قرار دهید و روی نقاط دارای درد بگذارید.


برای خواندن مطالب جالبی از زنجبیل بر ادامه مطلب کلیک کنید.


زنجبیل و کاهش درد قاعدگی

تحقیقات اخیر نشان می دهند که کپسول زنجبیل در بهبود درد دیسمنوره اولیه (درد قاعدگی)همانند مفنامیک اسید و ایبوپروفن عمل می کند.

بنابرگزارش سرویس پژوهشی ایسنا علوم پزشکی تهران؛ این تحقیق به منظور مقایسه میزان اثربخشی کپسول زنجبیل با داروهای شناخته شده در درمان دیسمنوره اولیه، مفنامیک اسید و ایبوپروفن توسط “گیتی ازگلی” از پژوهشگران دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه شهید بهشتی و جمعی از همکارانش انجام گرفته است.

تحقیق ا بر روی ۱۵۰ نفر با سابقه دیسمنوره اولیه انجام گرفت.

نمونه ها از نظر شدت دیسمنوره مشابه سازی شده و سپس به صورت تصادفی در سه گروه ۵۰ نفری قرار گرفتند.

برای افرادی که در گروه مصرف کننده زنجبیل قرار داشتند،برای آنها کپسول حاوی ۲۵۰ میلی گرم زنجبیل، چهار بار در روز، به مدت سه روز از شروع خونریزی تجویز شد و به افرادی که در گروه مصرف کننده مفنامیک اسید و

اسید و ۴۰۰ میلی گرم ایبوپروفن تجویز شد.

تاثیر داروها بر روی دیسمنوره بعد از پایان دوره درمان به وسیله سیستم امتیازبندی چند بعدی گفتاری بررسی و مورد قضاوت آماری قرار گرفت.

نتیجه تحقیق حاکی از آن بود که بهبود شدت دیسمنوره اولیه در سه گروه زنجبیل (۶۴ درصد)، ایبوپروفن (۶۶ درصد) و مفنامیک اسید (۵۸ درصد) تفاوت آماری معنی داری نداشت.

نتایج تحقیق نشان می دهد: کپسول زنجبیل در بهبود شدت دیسمنوره اولیه (درد قاعدگی) همانند داروهای رایج در تسکین درد قاعدگی موثر می باشد.

تاریخ آخرین ویرایش:جمعه 14 آبان 1389 22:00Powered by
Abzarak.com